ALLAHTAN BAŞKA OTORİTE TANIMAYANLAR- GAZZE

image

Allah’tan başka otorite tanımayanlar Gazze yollarında. Allah’tan başka otorite tanımayan bu kahramanlar, tecrit edilmiş ve zor koşullarda yaşam sürdürmek zorunda bırakılmış Gazze Halkı’na destek olabilmek adına asil bir mücadele sergiliyorlar. Gazze’ye yönelik ablukayı kırmayı amaçlayan İsveç ve Norveçli bu kahramanlar, dün bir balıkçı teknesiyle İsveç’in Göteborg şehrinden denize açıldılar. İçlerinde İsrail asıllı İsveç vatandaşı Dror Feiler’in de bulunduğu 13 aktivist, insani yardım malzemesi yüklü “Marianne” isimli küçücük tekneleri ile açık denizin birbirinden amansız tehlikelerine rağmen haziran ortasında Gazze’ye varmayı hedefliyor.

image

Aktivistlerin medya sorumlusu Mikael Karlsson, İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı kırmak amacıyla böyle bir girişimde bulunduklarını söylüyor ve ekliyor . “Açlıktan kırılan gazze Halkı’na balık getirmek amacı ile denize açılan Filistinli balıkçılara uygulanan çeşitli vahşet ve zulmü protesto etmek adına, özellikle bir balıkçı teknesiyle yola çıktık ve eğer İsrail ablukasını kırar Gazze’ye ulaşırsak, gemimizi Filistinli balıkçılara hediye edeceğiz. Gazze’ye uygulanan insanlık dışı bu ambargo kesin bir şekilde ve şartsız olarak sona erene kadar her yıl böyle seferler düzenleyeceğiz” diyerek bu davadaki kararlılıklarını açıklıyor.

image

Teknelerine, Akdeniz açıklarında başka gemilerinde katılmasını bekliyor ve umuyorlar. Adeta insanlığı insanlığına davet eden bu eylem ve söylem; Dileriz, devasa açık hava hapishanesinde çilekeş yaşamlar sürdürmek zorunda bırakılan milyonlarca Gazzeliyi özgürlüklerine kavuşturacak kadar geniş ve anlamlı bir kitle hareketine dönüşür.

İlah; kavram olarak, kişinin üzerinde mutlak hakimiyeti olan, ona şekil şart ve kurallar koyan yegane otorite demektir.

Dileriz bu kez, kendilerini din adına fetva makamında zannedenler;Otoriteyi,Allah’ın elinden alıp zalim İsrail yöneticilerine vermeye kalkışmaz !

Dileriz her kişi, zalimin zulmüne karşı, mazlumun yanında olmayı emreden Azze ve Celle OTORİTE nin varlığını idrak eder de ; Kendisini o sonsuz sürdürülen Çetin azaptan kurtarır !

 

image

 

EY MÜMİNLER ;

SİZE NE OLDU DA; “Rabbimiz! Bizleri, halkı zalim olan bu şehirden çıkar ve bize tarafından sahip çıkacak birilerini gönder, bize katından bir yardımcı yolla! diye yakaran, zavallı kadınlar çocuklar ve erkekler uğrunda ALLAH ADINA SAVAŞMIYORSUNUZ ! Nisa,75

 

165. İnsanlardan bazıları Allah’tan başkasını Allah’a denk tanrılar edinir de onları Allah’ı sever gibi severler. Oysa İman edenlerin Allah’a olan sevgileri ise çok daha fazladır. Keşke o zalimler azabı gördükleri zaman bütün kuvvetin Allah’a ait olduğunu ve Allah’ın azabının çok daha şiddetli ve çetin geçeceğini önceden anlayabilselerdi.BAKARA

123. Şimdilik sınanmak adına serbest kılındığınız ancak dizlerinizin üzerine çökertilerek sorgulanacağınız O hesap gününde, hiç kimse başkası namına bir şey ödeyemez, kimseden fidye kabul edilmez, hiç kimseye kimsenin şefaati fayda vermez. Onlar hiçbir yardım da görmezler. BAKARA

26. O adalet  gününde, gerçek mülk otorite ve hükümranlık yalnızca Allah’ındır. O sapkınlar için ise pek çetin bir gündür.
27. O gün, o kimseler pişmanlıktan ellerini ısırıp şöyle der: Keşke falancayı bırakıp da peygamberin izinde bir yol tutsaydım!
28. Yazık bana! Keşke batıl yolcusunu dost edinmeseydim!
29. Çünkü Kur’an bana gelmişken o, hakikaten beni saptırdı. Şeytan insanı uçuruma sürükleyip sonra böyle yüzüstü bırakıp rezil rüsvay eder. FURKAN SURESİ

 Allah’tan başka otorite tanımayan FURKAN DOĞAN ve onun gibi yiğitlere selam olsun!

5 Comments

 1. Allah yardımcıları olsun.herkesin desteklemesi lazım ! Allah razı olsun sizlerden de kardeşim. cemaatçiler okur da kurtarırlar kendilerini inşallah

  Liked by 1 kişi

 2. ne kadar zor günlerdeyiz. hem gazze hem biz sınanıyoruz. hepimiz mücadelede olacağız kardeşim. ALLAH RAZI OLSUN GAYRET GÖSTERENLERDEN !

  Liked by 1 kişi

 3. Allah razı olsun LA İLAHE İLLALLAH diye gayret edenlerden . çok güzel paylaşım kardeşim bilgilendirme için TEŞEKKÜRLER. AZZE VE CELLE ALLAH razı olsun

  Liked by 1 kişi

 4. teşekkürler aşka çağrı . Allah razı olsun. ölsek bile furkan gibi gayrette olacağız inşALLAH.

  Liked by 1 kişi

 5. Gazze halkına yapılan zülmü meşrulaştıran oradaki halkı kaderleri ile başbaşa bırakmayı marifet gören bu cemaatçi tayfası kadar daha zararlı bir mahlukat yoktur yeryüzünde.Bu münafıklar her gün daiş ile sahtelikte yarışıyorlar adeta . kırmadıkları ceviz kalmadı yeryüzünde. Allah diyerek Ayetine göre davranan herkese selam olsun ve Rabbimiz razı olsun.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.