HENDEĞİN KENARINDA OTURANLAR

image

BURÛÇ SURESİ , Şems sûresinden sonra Mekke’de inmiştir; 22 âyettir. “Burûc”, burc kelimesinin çoğuludur. Sûrede burçları olan gökyüzüne, kıyamet gününe ve o güne tanıklık edecek olanlarla, yine o gün müşahede edilecek olaylara yemin edildikten sonra Yemen’de geçmiş bir olaya temas edilir ve ibret alınması istenir.

Yahudi Zûnuvas ve adamları, yahudiliği kabul etmeyen Necran hıristiyanlarını, Hendek içinde bir ateşe atarak yakarlar ve kalabalık bir güruh da yanmakta olan insanları fütursuzca seyrederler.Bknz; BURÛÇ SURESİ

Necran ahalisi, hıristiyanlığa sarılmış ihlaslı bir şekilde ve Allah’a sadakatları uğrunda şiddetli eziyetleri göğüslemek zorunda kalmışlardı. Başka bir dine gönülleri yatmadığı için, dinlerinden vazgeçmemiş ve bu nedenle de işkenceye uğramaya razı olmuşlardı. Böyle büyük bir sınava maruz kalmış, bu sınavdan da başarı­lı bir şekilde çıkmışlardı.

Yahudilerin hükümdarı olan “Zanuvas” necran halkının hıristiyanlığı kabul etmediğini duyunca “Himyer”den askeri bir kuvvetle, Allah’a îman eden necran halkının yanlarına gitti ve onları Yahudi olmak veya ateşe atılmak arasında seçim yapmaya zorladı ve bir hendek kazdırdı. Ve hendeğin içini ateş ile doldurdu. Bu ateşten korkup dinini terk eden, Yahudiliğe dönen kimseleri bıraktı, dinine sarılıp dünyevî azaplardan korkmayanları da o ateşin içine attırdı. Ve o hendeğin etrafında birikmiş insanlar onbinlerce insanın yakılışını hiç tepki vermeden adeta film izler gibi seyretti.

image

 

GAZZE hendeğinin içinde napalm ve fosfor bombalarıyla öldürülen çocukları canlı yayınla hemen hemen hergün izler olduk.

Zanuvasın taraftarları şimdilerde Gazze üzerindeki yüksek bir tepeden çekirdek çitleyerek yanan küçücük çocukları izliyorlar.
Bizler ise evlerimizde bu zulmü hendeğin kenarında oturanlar gibi seyrediyoruz.

Bu sadece Gazzelilerin değil bizim de sınavımız !
Ayetler belli!
Başımıza geleceklerde belli !

Sevgili dostlar ; Hendeğin başına oturmuşlar gibi yakılanları izleyerek daha büyük bir ateşin içinde olmak istemiyorsak.,

Tepkimizi vermeliyiz!

Çünkü bu duruş siyasi bir duruş değil!
YÜCE ALLAHIN EMRİDİR !
image

 

 

Sende elini uzat yanan çocuklara şifa ol !

Yeryüzü Doktorları; Gazze, Yemen, Libya, Lübnan ve Suriye gibi ülkelerdeki çatışma ve saldırılar nedeniyle yaralanan insanların sağlığına kavuşmasına da katkıda bulunuyor. Çatışma bölgelerinde açtığı acil müdahale ve hasta sevk merkezlerinden ambulanslarla bölge hastanelerine taşıdığı yaralıların plastik cerrahi, beyin cerrahisi, ortopedi gibi alanlardaki ameliyatlarını uzman ekiplerle yapıyor. Tedavi hizmetlerini desteklemek amacıyla bölgeye ilaç, seyyar cerrahi müdahale çantaları ve tıbbi malzeme sevk ediyor.

Yeryüzü Doktorları, Van, Filipinler, Sudan, Pakistan gibi yeryüzünde doğal afetin meydana geldiği tüm kriz bölgelerinde, arama ve kurtarma faaliyetlerine destek vermenin yanı sıra, acil tedavi hizmetleri de veriyor. Yeryüzü Doktorları, kriz bölgelerinde yürüttüğü sağlık hizmetlerini, yerel sağlık birimleri rutin hizmetlerini verebilir duruma gelinceye kadar sürdürüyor.

Siz de Yeryüzü Doktorları aracılığıyla bir felaketzedenin elini tutabilir, çaresizliğin kol gezdiği, işgal altındaki hırpalanmış vatanlarda ölümü kurtuluşu olarak gören çaresizlere ümit olabilirsiniz!

SENDE YARDIM ET – GAZZE yaz 6612 ‘ye SMS GÖNDER veya YERYÜZÜ DOKTORLARI ‘na KATIL GÖNÜLLÜ OL – detaylı bilgi ve iletişimi,BURADAN KURABİLİRSİNİZ

image

Allah’a emanet olun!

 

 İnsanlar, yılda bir veya iki defa imtihana çekildiklerini görmüyorlarmı ? Böyleyken yine tevbe etmiyorlar ve ibret de almıyorlar! TEVBE SURESİ,126